Dodany: 2011-09-21 11:27:29
 

Podatek VATPodatek od towarów i usług, potocznie nazywanym podatkiem VAT to podatek obrotowy, który z założenia ma w jak najmniejszy sposób oddziaływać na ostateczną cenę towaru i usługi podlegającej opodatkowaniu.

 

W Polsce stawki podatku VAT zostały zwiększone w styczniu 2011 roku. Podatek VAT jest płacony przez każdego przedsiębiorcę, który znajduje się w tak zwanym łańcuchu dostaw. Jest on zależny od różnicy pomiędzy kosztami zakupu a ceną dalszej sprzedaży. Księgowa praga, która prowadzi własne biuro rachunkowe zajmuje się kosztami podatku VAT i pomaga przedsiębiorcom w jego odliczaniu. Księgowa praga, podobnie, jak właściciele swoich firm mogą bowiem odliczyć sobie podatek VAT w postaci zużytej benzyny lub innych wydatków poniesionych na rzecz działalności firmy.

 

Księgowa praga, prowadząc rachunkowość podległych sobie firm, zajmuje się właśnie odliczaniem tego podatku. Podstawową stawką w Polsce (w okresie od 1 stycznia 2011 do 31 grudnia 2013) jest stawka 23%. Dla niektórych towarów i usług przewidziano stawki obniżone: 8% oraz 5%..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatek VAT
Nick: