Dodany: 2011-09-21 11:17:44
 

Podatek CITPodatek dochodowy od osób prawnych, czyli podatek CIT, potocznie nazywany jest podatkiem od dochodów spółek i przedsiębiorstw. CIT to rodzaj podatku bezpośredniego, który obciąża dochody uzyskiwane przez osoby prawne.

 

Jeśli prowadzimy swoją firmę, stajemy się osobą prawną. A jako osoba prawna, zaczynamy zarabiać więcej, dzięki naszemu przedsiębiorstwu. Dlatego też musimy złożyć w Urzędzie Skarbowym odpowiedni formularz i rozliczyć się z podatku. Takimi rozliczeniami osób prawnych zajmuje się księgowa praga. To właśnie księgowa praga pomaga właścicielom przedsiębiorstw rozliczać się z podatku CIT.

 

Dzięki swojej wiedzy, wykształceniu i doświadczeniu księgowa praga zajmuje się prowadzeniem ksiąg handlowych, rachunkowych, zajmuje się również sporządzaniem raportów finansowych i analitycznych, dzięki którym ustala rzeczywisty i prawdziwy obraz sytuacji majątkowej i finansowej firmy. Odpowiednie wykształcenie a także wiedza z zakresu prawa finansowego oraz handlowego pozwala księgowej poprawnie prowadzić wszelkie rozliczenia podatkowe firmy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatek CIT
Nick: