Dodany: 2011-09-21 11:09:18
 

Obowiązek podatkowy Prawo podatkowe w Polsce jest bardzo szeroką i ciężką dziedziną. Dlatego zajmują się nim tylko i wyłącznie osoby posiadające odpowiednie wykształcenie. Wiedzę z zakresu prawa podatkowego zdobywa się na studiach prawniczych, administracyjnych lub ekonomicznych.

 

Rachunkowość i zarządzanie, prawo podatkowe, finansowe, bankowe i handlowe. Wszystkie te kierunki zawierają szereg zagadnień dotyczących podatków oraz ich rozliczania w Polsce. Obowiązek podatkowy został ustanowiony przez państwo w formie ustaw podatkowych. Jest to powinność przymusowego świadczenia pieniężnego na rzecz skarbu państwa. Księgowa praga, która zajmuje się prawem podatkowych poinformuje każdego płatnika i inkasenta o jego obowiązkach podatkowych i o tym, co z nich wynika.

 

Księgowa praga zajmie się również rozliczeniem tych podatków oraz sporządzeniem formularza PIT. Oprócz tego księgowa praga zajmie się naszymi obowiązkami podatkowymi wynikającymi ze zmiany statusu posiadania. Na przykład zakupu mieszkania lub otrzymania samochodu w formie darowizny..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Obowiązek podatkowy
Nick: