Dodany: 2011-09-21 10:50:42
 

Czym są podatkiPodatki to obowiązkowe świadczenia pieniężne pobierane przez państwo lub jednostkę samorządu terytorialnego bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego. Zebrane podatki są wykorzystywane na potrzeby realizacji zadań publicznych.

 

Podatki, które wpływają do skarbu państwa są przeznaczone na wojsko, służbę zdrowia, edukację, w tym szkoły, przedszkola i żłobki, a także na rozwój infrastruktury, czyli budowę dróg, mostów, linii kolejowych oraz na transport publiczny. Księgowa praga, która prowadzi własne biuro rachunkowe zajmuje się sferą podatkową swoich klientów.

 

To właśnie księgowa praga zajmuje się wszelkimi rozliczeniami podatkowymi firmy. Dzięki swojej znajomości prawa podatkowego, księgowa praga prowadzi księgi rachunkowe, zajmuje się obsługą kadrowo-płacową oraz rozliczeniami podatkowymi pracowników. Prawo podatkowe w Polsce jest bardzo skomplikowane, dlatego, aby zajmować się wszelkimi rozliczeniami podatkowymi księgowa musi posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są podatki
Nick: