Dodany: 2011-09-01 14:57:47

 

Kapitał własny i zobowiązania Firma, która od lat istnieje na rycku gospodarczym wie, że głównym elementem jej funkcjonowania jest dobry pomysł oraz wystarczająca ilość klientów, co daje możliwość lokowania aktywów wpływających na dodatni bilans firmy, co oznacza jej spokojny wzrost, rozwój, a co za tym idzie pieniądze.

 

Na kapitał firmy wpływają zarówno elementy kapitału własnego jak i to co należy od kapitału odjąć, czyli zobowiązania. Kapitał własny to nic innego jak dobra, które tworzą majątek firmy, własny kapitał to nie kapitał kontrahentów, a jedynie współwłaścicieli i akcjonariuszy. Biuro księgowe warszawa bierze również pod uwagę zobowiązania, czyli to co firma musi spłacić swojemu wierzycielowi, którym może być inna firma, spółka, bądź skarb państwa.

 

Biuro księgowe warszawa wyróżnia kilka rodzajów wierzytelności, która łączy się z zobowiązaniem, jednak ogólne pojęcie jakie przedstawia biuro księgowe warszawa oznacza, że zobowiązanie to poręczenie, które wystawia zadłużony wobec swojego wierzyciela. Zobowiązaniami mogą być podatki, które zostały naliczone przedsiębiorcy jednak nie zapłacone, pensje, które należy wypłacić pracownikowi, jednak następuje to z opóźnieniem i wiele innych, rodzajów zobowiązań, które można uznać za umowę cywilnoprawną..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kapitał własny i zobowiązania
Nick: