Dodany: 2011-09-01 14:33:34
 

Czy rachunkowość i księgowość jest tym samymWielu z nas w sprawach finansowych, zarządzaniu firmą jest kompletnymi laikami. Dla takich jak my, laików przygotowano pewien skrót informacji, które pozwolą odpowiedzieć na często zadawane pytanie. Czy księgowość i rachunkowość to to samo.

 

Na to pytanie może odpowiedzieć każde z miejsc znajdujących się pod szyldem biuro księgowe warszawa. Biuro księgowe warszawa, mimo, że myślimy - jak sama nazwa mówi - zajmują się księgowaniem, to jednak prowadzą pełną rachunkowość, a księgowość to jeden z trzech elementów jakie wpływają na rachunkowość i tworzą z niej niejako pełen zbiór zasad i norm rozliczania i obsługiwania firm jakimi są małe i duże przedsiębiorstwa.

 

Rachunkowość jest więc wielką dziedziną, której księgowość jedynie służy jako jeden z elementów ewidencjonowania czyli prowadzenia rachunkowości zarządczej czy finansowej. Nie każde jednak biuro księgowe warszawa prowadzi pełen spis zadań rachunkowych, niektóre ograniczają się jedynie do księgowania wpłat i wypłat i prowadzenia niewielkiego wycinka kadr i płac z pomięciem prowadzenia księgi przychodów i rozchodów firmy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy rachunkowość i księgowość jest tym samym
Nick: