Dodany: 2011-09-01 14:17:03

 

Podział rachunkowościRachunkowość jako system, który wspomagać ma przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa ma za zadanie dostarczać takich informacji do wewnątrz firmy jak i na zewnątrz, by firma funkcjonowała sprawnie, dochodowo oraz rozsądnie w zgodzie z prawem kraju w jakim funkcjonuje.

 

Rachunkowość jako proces mający wpływ na funkcjonowanie firmy działa dwustronnie. Po pierwsze istnieje coś takiego jak rachunkowość zarządcza i rachunkowość finansowa. Są to dwa wyraźnie różne od siebie choć tak bardzo zbliżone do siebie rodzaje rachunkowości. Pierwszy z rodzajów rachunkowości, a więc rachunkowość zarządcza, którym zajmują się na co dzień miejsca takie jak biura rachunkowe warszawa. Biura rachunkowe warszawa nie tylko podejmują więc zadanie kontrolowania firmy pod względem finansowym, ale i starają się dostarczać pełne raporty i informacje dotyczące stanu firmy do jej wnętrza a więc poszczególnych profili, stopni i wydziałów, odpowiedzialnych za poszczególne sprawy.

 

Drugi zaś z rodzajów rachunkowości - finansowy to relacjonowanie o stanie firmy na zewnątrz firmy a więc przekazywanie niezbędnych informacji do wszelkich zainteresowanych danym raportem odbiorców zewnętrznych jak na przykład przyszli kontrahenci, czy też przyszli inwestorzy firmy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podział rachunkowości
Nick: